Класи ламінату: різновиди, відмінності та який краще обрати

класи ламінату

Підлога з ламінату з’явилася на початку 90-х років та створила фурор у світі підлогових покриттів завдяки своїй технології укладання без клею. Подальший розвиток позитивно вплинув на дану сферу, роблячи ламінат, схожим на цінні дерев’яні вироби. Можна знайти дошки з різноманітними візерунками, котрі імітують дерево, або щось схоже на бетон чи навіть на керамічну плитку. Тому люди часто плутаються обираючи потрібну підлогу.

Зверніть увагу, що ламінат – це не паркет. У його складі немає цільної деревини, а лише дерев’яні волокна і декоративний папір. Проте технічні характеристики даного виробу дозволяють укладати покриття в різних типах приміщень. Давайте більш ретельно розберемося в цьому питанні та отримаємо відповіді на усі запитання.

Що таке клас ламінату?

Залежно від пройдених випробувань, а саме впливу механічних пошкоджень, води на матеріал чи теплопровідних властивостей, ламінату присвоюється певний клас, котрий в майбутньому визначає тип приміщення де рекомендовано його укладати. Важливо розуміти, що проведення попередніх тестів визначає найкраще та довговічне використання виробу. Однак говорити про “кращий” чи “гірший” ламінат не варто, адже кожен із класів має свої особливості для експлуатації в певному середовищі. Тому обираючи даний товар, звертайте увагу не лише на його вартість, а й на саме приміщення і рівень навантаження в ньому.

Класифікація та використання різних класів

Ламінат має класифікацію використання, яка визначає його стійкість. Вона чітко вказує, чи підходить вибране підлогове покриття для вашої кімнати, в якій ви бажаєте його встановити.

Стійкість ламінованої підлоги залежить від шару зносу, який наноситься на етапі виробництва. Чим вище клас використання, тим більша стійкість підлоги. Однак слід врахувати один дуже важливий аспект: товщина ламінату не впливає на його стійкість. Більш детально розглянемо в таблиці.

КласВикористанняТип приміщення
21Помірне домашнє використання: місце без навантаження та невеликим рухом людейКімната, коридор без виходу на зовні
22Загальне побутове використання: легке навантаження та середній рівень рухуЖитлова кімната, коридор без виходу на зовні
23Інтенсивне використання в домашніх умовахВітальня з виходом на вулицю або готельний номер
31Помірне використання в громадських місцяхОсобистий кабінет
32Загальне використання в громадських або комерційних місцяхКоридор, конференц-зал
33Широке використання в громадських, комерційних чи адміністративних місцяхКолективний офіс, магазин, ресторан
34Громадські місця з дуже інтенсивним рухомМузей, аптека, багатофункціональне приміщення
41Використовується в місцях з великим навантаженням на підлогу та інтенсивним рухомГіпермаркет, супермаркет, торговий центр

Число десятків відповідає особливостям приміщення, де встановлено ламінат:

  • 2 для домашнього використання;
  • 3 для домашнього та комерційного використання;
  • 4 для промислового.

Одиничний показник відповідає інтенсивності руху:

  • 1 для помірного руху;
  • 2 для загального користування;
  • 3 для високого трафіку;
  • 4 для дуже високого руху.

Який клас ламінатної дошки кращий: 32-й чи 33-й?

Важко відповісти на питання, який клас зносостійкості кращий. Адже кожен вид має свої технічні характеристики та призначення. Крім того, ламінат збільшує або зменшує свій період експлуатації відповідно до правильності його використання. Та якщо поглянути на різницю між 32-м і 33-м класами, то помітимо певні особливості.

Переваги 32 класу

Цей вид ламінату стелиться в побутових приміщеннях, комерційних та місцях загального користування. Його середній термін експлуатації складає 20 років. Окрім того, можна виділити наступні переваги:

  • Універсальне застосування;
  • Доступність;
  • Великий вибір кольорів та візерунків;
  • Простота монтування.

Переваги 33 класу

Термін експлуатації ламінату 33-го класу становить 30 років, якщо дотримуватись належних умов. Вартість такого виробу є більшою від попереднього та має такі плюси:

  • Витримує значно більше навантаження;
  • Підходить для приміщень з великою інтенсивністю руху;
  • Тривалий період експлуатації;
  • Стійкий до впливу негативних чинників.

Обираючи ламінатну дошки 32-го чи 33-го класу зверніть увагу на приміщення де буде укладатися дана підлога, а вже тоді, зможете зробити правильний вибір.

Обираємо ламінат для квартири

Ламінована підлога для домашнього використання може бути з нижчим рівнем стійкості, а ніж для комерційного використання, оскільки вона піддаватиметься малому рівню навантаження та меншій інтенсивності руху. Обирайте ламінат для своєї квартири більш універсальний і такий, який більше личитиме до інтер’єру. Проте зверніть увагу: не всі кімнати однакові. В одному місці рівень вологості більший, а в іншому, ви бажаєте покращити звукоізоляцію. Поглянемо детальніше:

Стійкість до вологи. Раніше не рекомендувалося укладати ламінат в таких приміщення як кухня, ванна чи коридор. Завдяки найпередовішим технологіям виробництва це стало можливим. Таким чином, вологостійкий ламінат можна облаштовувати у ванній кімнаті й не боятися, що він здується або пошкодиться.

Звукоізоляція. Якщо ви чуєте своїх сусідів та хочете зменшити рівень шуму у вашій квартирі, вам допоможе ламінат з підвищеним рівнем звукоізоляції. Окрім того, він ідеально виконує функцію якісного підлогового покриття.

Отже, ми розібралися, що таке класи ламінату та які вони бувають. З отриманими знаннями, ви будете впевненіше почуватися в магазині та обирати підлогу найкращу для вашого помешкання. Також, пропонуємо заглянути в наш інтернет-магазин підлогових покриттів.

ParketUA отримати знижку
Зателефонувати

Отримати консультацію



    Первинний розрахунок