Вінілова підлога чи ламінат: відмінності, огляд та порівняння

вінілова підлога чи ламінат

Якщо вам потрібно відремонтувати своє помешкання, підлога є однією з найважливіших частин. Вибір залежить не лише від вподобань. У деяких випадках він зумовлений такими факторами, як вологість або рівень інтенсивності руху. Розберімося, що краще обрати: вінілову підлогу чи ламінат. Хоча ці матеріали здаються дещо схожими, проте продаються в різних кольорах і обробках, а ще дуже відрізняються за структурою.

Структура матеріалів у вініловій підлозі

Вінілове покриття у своїй структурі має 5 шарів, кожен з яких виконує свою функцію і гарантує міцність, еластичність та водонепроникність:

 1. Верхній захисний шар. Його функція – захищати від вологи та різних видів пошкоджень. Завдяки поліуретану, який складає основу цього шару, вінілову відлогу можна мити з додаванням мийних засобів, а також подряпини які з’являються – є менш помітними.
 2. Декор. Цей шар визначає який зовнішній вигляд буде мати виріб. Додається фактура та колір.
 3. Основний шар. Його склад – вініл. Він забезпечує міцність та еластичність.
 4. Балансуючий шар. Його завдання полягає в тому, щоб виріб зберігав правильну форму при нерівномірному навантаженні.
 5. Нижній шар. Підкладка з полівінілхлориду, основною функцією якої є – зменшення коливань та забезпечення кращої звукоізоляції.

Структура матеріалів у ламінаті

Ламінат – це багатошаровий паркет, виготовлений із деревних волокон. Він складається з 4-х різних шарів, спресованих під час високотемпературного процесу:

 1. Високостійкий захисний шар. Він захищає поверхню від плям та зношування, а також гарантує максимальну легкість очищення.
 2. Надрукований декор. Завдяки цьому шару відтворюють ефект дерева, каменю чи плити.
 3. Центральний шар високої щільності. Виготовляється зі щільних волокон та містить 80% деревини для виняткової структурної стабільності.
 4. Балансуючий шар. Захищає від потрапляння вологи й покращує звукоізоляцію.

Порівняння вінілу та ламінату

Ламінована та вінілова підлоги мають деякі відмінності та схожість щодо довговічності, простоти чищення, монтажу і дизайну. Ламінат легко мити, але він більш вразливий до подряпин, тоді як вініл більш стійкий до плям та зносу. Обидва типи підлоги легко встановлювати. Що стосується дизайну, ламінат пропонує різноманітніший вибір. Ціна також може бути фактором, який слід врахувати. Але розгляньмо все за порядком.

Екологічність

З погляду екології, як ламінат, так і вініл є абсолютно безпечними. Обидва товари підлягають 100% переробці. Проте ми говоримо лише про сертифіковану продукцію, оскільки велика кількість постачається з Китаю та має сумнівну репутацію. Цю проблему легко подолати, якщо обирати підлогу з сертифікатом для безпеки здоров’я A+. 

Контакт з водою

Багато хто хоче мати дерев’яну підлогу на кухні чи у ванній кімнаті та на жаль не рекомендовано укладати натуральний паркет, оскільки деревина розбухає під впливом води. Вирішенням цього буде ламінат або вініл. Зверніть увагу, що у випадку з ламінатом, потрібно обирати вологостійкий матеріал, а що стосується вінілу, то він уже є водовідштовхувальним. Отже, перевага за другим варіантом.

Довговічність та пошкодження

Вінілова підлога є гнучкою та еластичною, що гарантує довгий період експлуатації. Також у неї менший ризик пошкоджень і в більшості випадків – це стається через неправильне транспортування. Підлога з ламінату частіше піддається поломкам, адже вона менш еластична. Проте не варто ставити жирну крапку на ламінаті, тому що підібравши правильний клас стійкості для свого приміщення, ви отримаєте довговічне та якісне покриття для підлоги.

Догляд та прибирання

Ламінат легко мити завдяки непористій поверхні, що запобігає вбиранню рідини та плям. Для щоденно прибирання достатньо пропилососити та протерти вологою шваброю, зволожену спеціальними засобами. Важливо уникати агресивних хімікатів, оскільки вони можуть пошкодити поверхневий шар.

Вінілові підлоги також не вибагливі в очищенні. Завдяки водонепроникності та стійкості до плям, прибирати можна вологою ганчіркою та неабразивними мийними засобами. Догляд даного виду підлоги довговічніший.

Монтаж

Монтування обох видів підлогових покриттів є доволі простим. Навіть без спеціальних навичок кожен може це зробити. Правильна підготовка основи та декілька інструментів допоможуть у цій справі. Якщо звертатися до спеціалістів, то укладання вінілу буде трішки дорожчим, а ніж ламінату.

Що може допомогти у виборі

Ось декілька особливостей, які допоможуть визначитися у виборі підлогового покриття:

 • Ламінат і вініл не є справжнім паркетом, але вони точно відтворюють його властивості;
 • Ламінат не завжди підходить для монтажу у вологому середовищі;
 • На відміну від паркету, вищезгадані вироби не старіють і не змінюють колір під дією сонячних променів;
 • Монтаж ламінату та вінілу можна здійснити без допомоги фахівця;
 • Звукоізоляційні переваги будуть за вініловою підлогою.

Ціна на ламінат та вінілову підлогу

Ці два матеріали мають широку цінову політику. Є лінійки бюджетних товарів, є варіанти, які відповідають критерію “ціна-якість”, а є сегмент з дорогими виробами. Однак, загальна тенденція по ринку говорить, що вінілова підлога є дорожчою на 20-30% від ламінату. Тож підсумуємо все вищесказане.

Виробники вінілу та ламінату з року в рік покращують характеристики та зовнішній вигляд своїх виробів. Вони працюють над дефектами застосовуючи нові технології. Враховуючи цю інформацію, можна дійти висновку, що ви обов’язково знайдете ідеальну підлогу для себе. Розплануйте своє приміщення і тоді ви з легкістю зробите правильний вибір. Також пропонуємо ознайомитися з широким вибором ламінату і вінілової підлоги у нашому інтернет-магазині.

ParketUA отримати знижку
Зателефонувати

Отримати консультацію  Первинний розрахунок