Будова паркетної дошки: різновиди, як виробляють та що потрібно знати

будова паркетної дошки

Обираючи підлогу для свого помешкання, ми потрапляємо в магазин з широким асортиментом товарів. І здавалось, це б мало полегшити наш вибір та на практиці все навпаки. Нам пропонують різноманітні види підлогового покриття, невідомих виробників, ламінат, вініл, паркет, аж голова йде обертом. Один матеріал дешевший, інший дорожчий. Один з натурального дерева, а інший з різних шарів. Так що ж обрати?

В цьому матеріалі ми детально розглянемо про такий вид підлоги, як паркетна дошка. Ви познайомитесь з його різновидами, процесами виробництва, а також особливостями, котрі додають цьому виробу цінності.     

Виробництво паркетної дошки

Процес виробництва паркетної дошки досить складний та клопіткий. Він вимагає дотримання усіх технологічних норм і контролю на кожному етапі виробництва. Для отримання виробом найвищої якості, необхідно щоб всі процеси відповідали високотехнологічним стандартам. Незалежно від складності, декорації чи матеріалу, паркетна дошка проходить такі етапи створення:

  1. Обравши належної якості деревину, її обробляють фрезерувальники. Встановлюються замкові системи, які в майбутньому будуть з’єднувати між собою дошки.
  2. Наступний етап – шліфування. Він важливий в першу чергу, через те, що надає виробу рівності та впливає на зовнішній вигляд.
  3. Нанесення захисного шару. Кожна дошка покривається спеціальними лаками, або оліями, котрі захищають виріб від пошкоджень, вологи чи подряпин.
  4. Завершується виробництво перевіркою якості. Паркетна дошка повинна відповідати всім вимогам, які внесені до стандартів сертифікації (розмір, товщина, рівність, гладкість).

Процес виробництва може відрізнятися в залежності в кількості шарів підлогового покриття. Розглянемо найпопулярніші різновиди.

Двошарова

Дана технологія зарекомендувала себе під час використання для теплої підлоги. Її основні два шари: верхній – шпон з цінних порід дерева та нижній – стабілізаційна основа, мають низький опір теплопередачі. Також двошарова паркетна дошка має нижчий рівень деформації, що робить виріб ідеальним варіантом для бюджетного гаманця.

Тришарова

У цій технології, яка є більш інноваційною, присутні три шари:

  • Верхній. Декоративна складова, яка виготовляється з порід благородних дерев, у вигляді тонкого зрізання шару деревини. Вона створює основну цінність виробу.
  • Проміжний. Вертикально розміщені планки, що забезпечують міцність та стійкість для підлоги.
  • Нижній. Суцільний шпон з хвойних видів дерева, котрий відповідає за стабілізацію.

Отже, тришарова паркетна дошка є дорожчим варіантом для підлоги. Однак вона забезпечує кращу шумоізоляцію та є довготривалішою у використанні.

Породи дерев у виробництві

Для верхнього шару паркетної дошки використовують такі види деревини: дуб, бук, граб, ясен. Для нижнього: береза та хвойні породи. Весь матеріал розрізають потрібною товщиною та шириною, а далі відправляються в сушильні камери. При досягненні необхідного рівня вологості, дошки переміщують для більш ретельної обробки. Варто звернути увагу, що якість виробу визначають умови зберігання та транспортування, адже на цих етапах, найчастіше, підлогове покриття зазнає деформації. Рекомендований рівень вологості для зберігання – 40-50%.

Основні види паркетної дошки

Паркетна дошка буває 3-х видів, які також впливають на її процес виробництва:

  1. Односмугова. Верхній шар вкритий суцільним шпоном, котрий імітує масивну дошку.
  2. Двосмугова. Зовнішній вигляд виробу розділяють дві паралельні смуги.
  3. Трисмугова. Даний вид максимально подібний до штучного паркету, адже його верхній шар поєднаний трьома смугами дерева.

Відмінності паркетної дошки від паркету

Люди часто помиляються, коли порівнюють паркетну дошку та паркет і ось чому:

  • Будова матеріалу. Паркет є масивним виробом, товщиною 20 мм, а паркетна дошка – як ми дізналися раніше, двошарова або тришарова, товщиною від 14 мм до 17 мм.
  • Експлуатація. Обидва матеріали мають приблизно однаковий термін служби, при належному догляді. Однак естетична перевага буде за паркетною дошкою.
  • Ціна. Зрозуміло, що виріб з масивного дерева буде дорожчим, а ніж багатошаровий. Також паркет потребує попередньої обробки перед укладанням.
  • Монтаж. Складність укладання паркету, вимагає спеціалістів. Паркетна дошка завдяки замковому кріпленню є досить простою в монтажі, тому не потрібно особливих вмінь.

Підсумовуючи все вищесказане, можна дійти висновку, що будова паркетної дошки не є складною. Проте дотримання технологічних процесів є обов’язковим. Не важливо, чи це двошарова, чи тришарова дошка, вона потребує належного зберігання, умов транспортування, правильності застосування. Якщо ви обрали даний матеріал для підлогового покриття свого помешкання чи комерційного приміщення, пропонуємо поглянути наш асортимент паркетної дошки.

ParketUA отримати знижку
Зателефонувати

Отримати консультацію



    Первинний розрахунок