Ламінат чи паркетна дошка: порівняння виробів, плюси та мінуси, що обрати

ламінат чи паркетна дошка

Кожен, хто зустрівся з питанням заміни підлогового покриття, або його першого монтажу, може потрапити в складний вибір: що краще обрати ламінат чи паркетну дошку? Давайте у цій статті розберемося в характеристиках, спорідненості й різноманітності цих двох виробів. Ми розглянемо її як невеликий посібник, який допоможе вам обрати тип підлоги саме для ваших потреб.

Що таке ламінат та його структура

Ламінат – це вид підлогового покриття, що складається з кількох шарів різних матеріалів, просочених і укріплених термореактивними смолами за допомогою тиску. Його популярність зародилася в 90-х роках. Однак за цей короткий час, він зазнав помітного покращення якості. Сьогодні ламінат є одним з найпоширеніших матеріалів в сучасному будівництві, завдяки своїм технічним характеристикам та естетичним властивостям.

Товщина цього виду підлоги може варіюватися від 6 до 12 мм, а структура складається з таких шарів:

 1. Найнижчий рівень “балансуючий” виготовлений із пластику. Він служить для підтримки міцності та стабільності.
 2. Центральний шар складається з деревних волокон та смол високої щільності. Його завдання – надати виробу міцності.
 3. На вищому рівні знаходиться декоративна складова. Вона точно імітує матеріал, який обрали для відтворення (різноманітний вид дерева, бетон, плитка і т.д.).
 4. Верхній захисний шар. Це по суті захисна плівка, яка надає виробу водовідштовхувальні та захисні властивості.

Переваги та недоліки ламінату

Вибір ламінату, в порівнянні з дорожчим матеріалом, має беззаперечні переваги. Та не варто забувати про недоліки. Однак незважаючи ні на що, у даного підлогового покриття відмінне співвідношення ціни та якості.

Відразу варто сказати, що така підлога стійка до зношення часом, ударів та подряпин. З негативного боку, він не дуже підходить для вологих приміщень або приміщень з надмірно високою температурою. Мало того, якщо він випадково пошкодиться, то відшліфувати не вдасться, пошкоджену деталь прийдеться замінити.

Ще одна перевага полягає в тому, що ламінат легко доглядати. Його матеріал дуже простий у чищенні.

Також його можна використовувати для теплої підлоги й монтажу на уже наявну поверхню, без необхідності демонтажу. І нарешті, як говорилося раніше, це частково штучний матеріал, що може бути як перевагою, так і недоліком. Він не такий холодний, як кераміка, але й не такий затишний, як паркетна дошка.

Що таке паркетна дошка та її структура

Паркетна дошка – це вид екологічної підлоги, який складається з двох або трьох шарів деревини склеєних між собою. Він має великий термін експлуатації, легкий в монтуванні, завдяки замковому кріпленню та стійкий до пошкоджень і навантажень. Даний вид підлоги чудово імітує масивну дошку, а також ідеально доповнює сучасне помешкання.

Товщина паркетної дошки від 14 до 17 мм, залежно від кількості шарів. Її структура зазвичай виглядає так:

 • Декоративний шар. Його товщина 3-6 мм, яка виготовляється з порід цінної деревини (дуб, бук, ясен) та піддається подальшій обробці для створення захисту від різного виду пошкоджень.
 • Середній шар. Для його виробництва застосовують дерево хвойних порід, що украдається горизонтально у вигляді з’єднаних планок.
 • Нижній шар. Його основне завдання створення додаткової міцності та стійкості, ще його називають “стабілізаційним” шаром.

Переваги та недоліки паркетної дошки

Перевагами даного виду підлоги є:

 • Екологічність
 • Довгий термін придатності (20-35 років)
 • Простота укладання
 • Надійна звукоізоляція
 • Легкість у догляді

Говорячи про недоліки, варто звернути увагу на наступне: матеріал має високу ціну, його не можна використовувати в приміщення з надто високою вологість, глибокі пошкодження призводять до заміни окремих елементів.

Порівняння ламінату і паркетної дошки

Погляньмо в таблицю, щоб більш детально розібратися в плюсах та мінусах порівнюваних видів підлоги.

ХарактеристикиЛамінатПаркетна дошка
ЦінаВартість коливається в межах від 400 грн до 1313 грн. Залежно від виробника та класу стійкостіЦіна стартує від 1420 грн до 7224 грн та визначається породою дерева і товщиною верхнього шару
Термін експлуатації10-25 років25-40 років
Догляд та прибиранняНе вибагливий до мийних засобів, окрім агресивних хімікатівВарто уникати надто вологе прибирання та використовувати спец засоби для догляду за деревиною
Ремонт пошкодженьДрібні подряпини маскуються восковим олівцем, інші види пошкоджень вимагають заміну елементаМатеріал можна шліфувати, а також покривати лаком
ЗвукоізоляціяДотримуючись всіх рекомендацій, можна досягнути певного рівня шумоізоляціїАкустична ізоляція на дуже високому рівні

Що обрати: ламінат чи паркетну дошку?

Обидва матеріали є достатньо хорошими, тому обираючи ламінат чи паркетну дошку, відштовхуйтесь від власних потреб та можливостей. Ламінат є дешевшим підлоговим покриттям, на відміну від паркетної дошки, проте обираючи правильний клас для свого приміщення, ви отримаєте відмінне рішення, що відповідає ціні та якості. Паркетна дошка забезпечить кращу шумоізоляцію і буде довше вам служити. Якщо ви вже визначилися, що постелити на свою підлогу, то переходьте в наш інтернет-магазин. У нас великий вибір усіх видів підлоги.

ParketUA отримати знижку
Зателефонувати

Отримати консультацію  Первинний розрахунок