Інженерна дошка: структура, переваги та недоліки, монтаж

інженерна дошка

Ремонт квартири чи комерційного приміщення передбачає низку етапів, які необхідно пройти: малярні роботи, плиточні, декоративні, сантехніка і т.д. Та коли діло доходить до підлоги, ось тут з’являються труднощі. Ринок пропонує надзвичайно багато варіантів: ламінат, вініл, паркетна дошка, керамічна плитка. Проте сьогодні, все частіше можна зустріти такий вид підлоги, як інженерна дошка. Тому розгляньмо детальніше цей матеріал, адже він доволі новий та ще не всім зрозумілий.

Що таке інженерна дошка?

Інженерна дошка – це різновид багатошарової підлоги, котрий вирізняється особливою міцністю і стійкістю. Його декоративна складова завжди являється прошарком цільної деревини (дуб, ясен, горіх), а основа – багатошарова фанера. Якщо порівнювати з іншими видами підлогового покриття, то інженерна дошка найбільш наближена до масиву.

Матеріал здобув свою популярність та має великий попит, як альтернатива традиційному паркету. Він поєднує в собі надійність масивної дошки й доступність паркетної. А велика гама декоративного шару, роблять виріб ще більш привабливим та більш різноманітним у дизайнерських рішеннях.  

Будова інженерної дошки

Як говорилося вище, інженерна дошка, є багатошаровим покриттям для підлоги, тому доцільно розглянути кожен із них детальніше:

  • Верхній шар – лицьова сторона виробу, у вигляді декоративного шпону з таких порід дерева, як дуб чи ясен. Його товщина варіюється на рівні 25% від загальної товщини, що дозволяє виплавляти будь-які пошкодження в майбутньому.
  • Нижній шар – це зазвичай березова фанера, котра складається з восьми шпонових шарів, розміщених перпендикулярно один одному.

Така технологія виробництва робить інженерну дошку надійнішою та міцнішою, а ніж масив. Також зверніть увагу, що даний виріб буває і тришаровий. Його відмінність не є особливо помітною, окрім більшої зносостійкості, шумоізоляції та довговічності.

Переваги та недоліки інженерної дошки

Кожен матеріал має свої плюси та мінуси. Спочатку про недоліки:

  1. Вразливість до вологи. Якщо правильно не ізолювати основу, то буде виділятися конденсат і з’явиться цвіль на дошці.
  2. Ціна. Інженерна дошка достатньо дорога, хоч і вирізняється своєю особливою якістю. Середня вартість 2-5 тис. грн за метр квадратний.
  3. Ремонт. Замінити пошкоджений елемент досить важко, через укладання на клей.
  4. Догляд. Заборонено використовувати мийні агрегати. Лише вологе та сухе прибирання.

Не зважаючи на мінуси, переваги значно вагоміші:

  1. Інженерна дошка є екологічним матеріалом та виготовлюється на 100% з дерева.
  2. Довговічність. Даний вид підлоги вирізняється тривалим терміном експлуатації, що сягає 30-40 років.
  3. Спосіб укладання. На відміну від інших покриттів, які монтуються плаваючим способом, інженерна дошка стелиться на клей, що робить підлогу міцнішою та запобігає здуванню і скрипінню.
  4. Можливість шліфувати або циклювати. Виріб дозволяє провести таку операцію 5-6 разів, через його товщину в 8 мм.
  5. Великий вибір. Сьогодні ринок пропонує широкий асортимент з різноманітним вибором декору.

Чим відрізняється інженерна дошка від паркетної?

Окрім самої будови матеріалу, інженерна дошка на відміну під паркетної, відрізняється способом монтажу: у першому варіанті – укладається на клей, а у другому – плаваючим способом на підкладку. Також різниця помітна в ціні, де інженерна дошка вартує дорожче. Все інше в цих матеріалах дуже схоже між собою (багатошаровість, догляд, екологічність, довговічність).

Монтаж інженерної дошки

Якісна укладка інженерної дошки залежить від правильної підготовки поверхні та добре підібраного клею. Нині використовують високоеластичний клей, котрий виконує функцію кріплення, а також захисту фанери від потрапляння вологи.

Процес монтажу проходить такі етапи:

  • Ґрунтування поверхні, для покращення адгезії;
  • Нанесення клею та монтування дошки з дальнього кута кімнати;
  • Покриття щільно притискається до основи, а залишки клею, котрі виступають – одразу прибираються;
  • Висихання триває 24-30 годин. Після чого можна переміщатися в приміщенні;
  • Завершальним етапом буде монтування плінтуса.

Інженерна дошка – це чудова можливість постелити дерев’яне покриття на довгі роки і зробити своє помешкання затишним та сучасним.

ParketUA отримати знижку
Зателефонувати

Отримати консультацію



    Первинний розрахунок